Gmina Jasionówka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy stron podatki.jasionowka.ipodlaskie.pl oplaty.jasionowka.ipodlaskie.pl
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Andrzej Kloza - mejlowo gmina@jasionowka.pl lub telefonicznie 85 727 80 30.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Do budynku prowadzą wejścia:
- główne - od ul. Rynek (od strony południowej) - dostęp do GOKSiT i Punktu aptecznego (parter) oraz dalej poprzez klatkę schodową do pomieszczeń UG, GOPS (I piętro) i mieszkań gminnych (II piętro),
- do pomieszczeń OSP od strony zachodniej,
- dodatkowe do GOKSiT od strony północnej - tylko dla pracowników.
Do wejścia głównego prowadzi podjazd dla osób poruszających się na wózkach oraz schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku brak jest windy. Przy wejściu znajduje się domofon - do kontaktu z pracownikami UG w przypadku osób mających trudności z poruszaniem się po schodach.
Wejście do pomieszczeń OSP - bez schodów - z poziomu gruntu. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
Wejście dodatkowe do GOKSiT posiada schody, brak podjazdu. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku oraz pomieszczeń UG i innych jednostek organizacyjnych można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku jest pętla indukcyjna.
W budynku są oznaczenia w alfabecie Braille'a, są oznaczenia (kolorowe tablice tyflograficzne z rozkładem pomieszczeń) kontrastowe, brak oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, jest pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących i niedosłyszących. Brak tłumacza języka migowego.